2225Y0100474JCR
Mfr.Part #
2225Y0100474JCR
Description
CAP CER 0.47UF 10V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
0.47µF
Datasheets
2225Y0100474JCR
Knowles Syfer 2225Y0100474JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.47muF