2225Y0100472GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0100472GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 10V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
4700pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Datasheets
2225Y0100472GCT
Knowles Syfer 2225Y0100472GCT
FlexiCap™ 4700pF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100472GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0100472GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm