2225Y0100470JCT
Mfr.Part #
2225Y0100470JCT
Description
CAP CER 47PF 10V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0100470JCT
Knowles Syfer 2225Y0100470JCT
FlexiCap™ 47pF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100470JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0100470JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm