2225Y0100470GCR
Mfr.Part #
2225Y0100470GCR
Description
CAP CER 47PF 10V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y0100470GCR
Knowles Syfer 2225Y0100470GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 47pF