2225Y0100395KXR
Mfr.Part #
2225Y0100395KXR
Description
CAP CER 3.9UF 10V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
3.9μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y0100395KXR
Knowles Syfer 2225Y0100395KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 3.9muF