2225Y0100394KCR
Mfr.Part #
2225Y0100394KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.39UF 10V C0G/NP0 2225
Boardflex Sensitive
Published :
Feature :
Voltage - Rated :
10V
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.39µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Datasheets
2225Y0100394KCR
Knowles Syfer 2225Y0100394KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.39muF