2225Y0100394JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0100394JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 0.39UF 10V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
10V
Features :
Soft Termination
Lead Spacing :
Ratings :
Height - Seated (Max) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Failure Rate :
Series :
FlexiCap™
Thomas and Betts
Temperature Coefficient :
X7R (2R1)
Capacitance :
0.39µF
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Style :
Base Product Number :
2225Y
Size / Dimension :
0.224 L x 0.248 W (5.70mm x 6.30mm)
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 (2.50mm)
Datasheets
2225Y0100394JXT
Knowles Syfer 2225Y0100394JXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224L x 0.248W 5.70mm x 6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.39µF