2225Y0100394GCT
Mfr.Part #
2225Y0100394GCT
Description
CAP CER 0.39UF 10V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.39µF
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±2%
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
2225Y0100394GCT
Knowles Syfer 2225Y0100394GCT
FlexiCap™ 0.39μF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100394GCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0100394GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm