2225Y0100393KXR
Mfr.Part #
2225Y0100393KXR
Description
CAP CER 0.039UF 10V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.039µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0100393KXR
Knowles Syfer 2225Y0100393KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.039muF