2225Y0100393GCR
Mfr.Part #
2225Y0100393GCR
Description
CAP CER 0.039UF 10V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
0.039µF
Datasheets
2225Y0100393GCR
Knowles Syfer 2225Y0100393GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.039muF