2225Y0100391GCT
Mfr.Part #
2225Y0100391GCT
Description
CAP CER 390PF 10V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
390pF
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0100391GCT
Knowles Syfer 2225Y0100391GCT
FlexiCap™ 390pF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100391GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0100391GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm