2225Y0100391FCR
Mfr.Part #
2225Y0100391FCR
Description
CAP CER 390PF 10V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0100391FCR
Knowles Syfer 2225Y0100391FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 390pF