2225Y0100335MXT
Mfr.Part #
2225Y0100335MXT
Description
CAP CER 3.3UF 10V X7R 2225
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Capacitance :
3.3μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0100335MXT
Knowles Syfer 2225Y0100335MXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 3.3muF