2225Y0100334JXT
Mfr.Part #
2225Y0100334JXT
Description
CAP CER 0.33UF 10V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Base Product Number :
2225Y
Applications :
Boardflex Sensitive
Ratings :
Lead Style :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Series :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Retail Package
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 (2.50mm)
Lead Spacing :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.224 L x 0.248 W (5.70mm x 6.30mm)
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
0.33 µF
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
2225Y0100334JXT
Knowles Syfer 2225Y0100334JXT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224L x 0.248W 5.70mm x 6.30mm X7R ±5% 0.33µF