2225Y0100334GCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0100334GCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 10V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
10V
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.33μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
2225Y0100334GCR
Knowles Syfer 2225Y0100334GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.33muF