2225Y0100333JXT
Mfr.Part #
2225Y0100333JXT
Description
CAP CER 0.033UF 10V X7R 2225
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0100333JXT
Knowles Syfer 2225Y0100333JXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.033muF