2225Y0100332KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0100332KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 10V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
10V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Datasheets
2225Y0100332KCT
Knowles Syfer 2225Y0100332KCT
FlexiCap™ 3300pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100332KCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0100332KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm