2225Y0100332GCT
Mfr.Part #
2225Y0100332GCT
Description
CAP CER 3300PF 10V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
3300pF
Datasheets
2225Y0100332GCT
Knowles Syfer 2225Y0100332GCT
FlexiCap™ 3300pF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100332GCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0100332GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm