2225Y0100331FCT
Mfr.Part #
2225Y0100331FCT
Description
CAP CER 330PF 10V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
10V
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0100331FCT
Knowles Syfer 2225Y0100331FCT
FlexiCap™ 330pF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100331FCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2225Y0100331FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm