2225Y0100275JXT
Mfr.Part #
2225Y0100275JXT
Description
CAP CER 2.7UF 10V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2.7µF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0100275JXT
Knowles Syfer 2225Y0100275JXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 2.7muF