2225Y0100274JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0100274JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 0.27UF 10V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.27μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0100274JXR
Knowles Syfer 2225Y0100274JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.27muF