2225Y0100272KCT
Mfr.Part #
2225Y0100272KCT
Description
CAP CER 2700PF 10V C0G/NP0 2225
Capacitance :
2700pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0100272KCT
Knowles Syfer 2225Y0100272KCT
FlexiCap™ 2700pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100272KCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2225Y0100272KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm