2225Y0100272JCR
Mfr.Part #
2225Y0100272JCR
Description
CAP CER 2700PF 10V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0100272JCR
Knowles Syfer 2225Y0100272JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 2700pF