2225Y0100271KCT
Mfr.Part #
2225Y0100271KCT
Description
CAP CER 270PF 10V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
270pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0100271KCT
Knowles Syfer 2225Y0100271KCT
FlexiCap™ 270pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100271KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0100271KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm