2225Y0100271JCT
Mfr.Part #
2225Y0100271JCT
Description
CAP CER 270PF 10V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0100271JCT
Knowles Syfer 2225Y0100271JCT
FlexiCap™ 270pF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100271JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0100271JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm