2225Y0100271GCR
Mfr.Part #
2225Y0100271GCR
Description
CAP CER 270PF 10V C0G/NP0 2225
1 (Unlimited)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0100271GCR
Knowles Syfer 2225Y0100271GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 270pF