2225Y0100271FCT
Mfr.Part #
2225Y0100271FCT
Description
CAP CER 270PF 10V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±1%
Published :
Datasheets
2225Y0100271FCT
Knowles Syfer 2225Y0100271FCT
FlexiCap™ 270pF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100271FCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y0100271FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm