2225Y0100270KCT
Mfr.Part #
2225Y0100270KCT
Description
CAP CER 27PF 10V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Capacitance :
27pF
Voltage - Rated :
10V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0100270KCT
Knowles Syfer 2225Y0100270KCT
FlexiCap™ 27pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100270KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y0100270KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm