2225Y0100270KCR
Mfr.Part #
2225Y0100270KCR
Description
CAP CER 27PF 10V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
27pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
2225Y0100270KCR
Knowles Syfer 2225Y0100270KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 27pF