2225Y0100225KXT
Mfr.Part #
2225Y0100225KXT
Description
CAP CER 2.2UF 10V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.2μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
2225Y0100225KXT
Knowles Syfer 2225Y0100225KXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 2.2muF