2225Y0100224JCT
Mfr.Part #
2225Y0100224JCT
Description
CAP CER 0.22UF 10V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.22µF
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
10V
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0100224JCT
Knowles Syfer 2225Y0100224JCT
FlexiCap™ 0.22μF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100224JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0100224JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm