2225Y0100224FCR
Mfr.Part #
2225Y0100224FCR
Description
CAP CER 0.22UF 10V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
FlexiCap™
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0100224FCR
Knowles Syfer 2225Y0100224FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.22muF