2225Y0100222JCR
Mfr.Part #
2225Y0100222JCR
Description
CAP CER 2200PF 10V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0100222JCR
Knowles Syfer 2225Y0100222JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 2200pF