2225Y0100220JCR
Mfr.Part #
2225Y0100220JCR
Description
CAP CER 22PF 10V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
22pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0100220JCR
Knowles Syfer 2225Y0100220JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 22pF