2225Y0100184KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0100184KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.18UF 10V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.18µF
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0100184KXT
Knowles Syfer 2225Y0100184KXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.18muF