2225Y0100184JXT
Mfr.Part #
2225Y0100184JXT
Description
CAP CER 0.18UF 10V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R (2R1)
Capacitance :
0.18µF
Series :
FlexiCap™
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.098 (2.50mm)
Failure Rate :
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224 L x 0.248 W (5.70mm x 6.30mm)
Applications :
Boardflex Sensitive
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Features :
Soft Termination
Base Product Number :
2225Y
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
Datasheets
2225Y0100184JXT
Knowles Syfer 2225Y0100184JXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224L x 0.248W 5.70mm x 6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.18µF