2225Y0100184FCT
Mfr.Part #
2225Y0100184FCT
Description
CAP CER 0.18UF 10V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.18µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0100184FCT
Knowles Syfer 2225Y0100184FCT
FlexiCap™ 0.18μF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100184FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0100184FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm