2225Y0100183GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0100183GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.018UF 10V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.018μF
Published :
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
10V
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0100183GCT
Knowles Syfer 2225Y0100183GCT
FlexiCap™ 0.018μF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100183GCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2225Y0100183GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm