2225Y0100155MXR
Mfr.Part #
2225Y0100155MXR
Description
CAP CER 1.5UF 10V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
1.5μF
Datasheets
2225Y0100155MXR
Knowles Syfer 2225Y0100155MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1.5muF