2225Y0100154JXT
Mfr.Part #
2225Y0100154JXT
Description
CAP CER 0.15UF 10V X7R 2225
Series :
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Capacitance :
0.15 μF
Base Product Number :
Product Status :
Active
Lead Style :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Ratings :
Features :
Size / Dimension :
0.224 L x 0.248 W (5.70mm x 6.30mm)
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.098 (2.50mm)
Package :
Bulk
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
2225Y0100154JXT
Knowles Syfer 2225Y0100154JXT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224L x 0.248W 5.70mm x 6.30mm X7R ±5% 0.15µF