2225Y0100151JCR
Mfr.Part #
2225Y0100151JCR
Description
CAP CER 150PF 10V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0100151JCR
Knowles Syfer 2225Y0100151JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 150pF