2225Y0100150FCT
Mfr.Part #
2225Y0100150FCT
Description
CAP CER 15PF 10V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
2225Y0100150FCT
Knowles Syfer 2225Y0100150FCT
FlexiCap™ 15pF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100150FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0100150FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm