2225Y0100125MXT
Mfr.Part #
2225Y0100125MXT
Description
CAP CER 1.2UF 10V X7R 2225
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
1.2μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0100125MXT
Knowles Syfer 2225Y0100125MXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1.2muF