2225Y0100125KXR
Mfr.Part #
2225Y0100125KXR
Description
CAP CER 1.2UF 10V X7R 2225
FlexiCap™
Published :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1.2μF
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0100125KXR
Knowles Syfer 2225Y0100125KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 1.2muF