2225Y0100121GCT
Mfr.Part #
2225Y0100121GCT
Description
CAP CER 120PF 10V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
2225Y0100121GCT
Knowles Syfer 2225Y0100121GCT
FlexiCap™ 120pF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100121GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0100121GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm