2225Y0100103KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0100103KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 10V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10000pF
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
10V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0100103KCR
Knowles Syfer 2225Y0100103KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 10000pF