2225Y0100103FCT
Mfr.Part #
2225Y0100103FCT
Description
CAP CER 10000PF 10V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0100103FCT
Knowles Syfer 2225Y0100103FCT
FlexiCap™ 10000pF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100103FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y0100103FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm