2225Y0100103FCR
Mfr.Part #
2225Y0100103FCR
Description
CAP CER 10000PF 10V C0G/NP0 2225
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
2225Y0100103FCR
Knowles Syfer 2225Y0100103FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 10000pF