2225J6300470KCT
Mfr.Part #
2225J6300470KCT
Description
CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2225J6300470KCT
Knowles Syfer 2225J6300470KCT
47pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300470KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225J6300470KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm