2225J6300470JCT
Mfr.Part #
2225J6300470JCT
Description
CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225J6300470JCT
Knowles Syfer 2225J6300470JCT
47pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300470JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225J6300470JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm